Anioły | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Anioły

Anioły

album
Edward Lucie-Smith
tłumacz: 
Maciej G. Witkowski
wydawca: 
Arkady
Anioły

Nota o książce

Nieporównywalnie piękny, w nietypowej oprawie album przedstawia anioły ze wszystkich kręgów hierarchii niebieskiej. Są tu fotografie wspaniałych dzieł sztuki – obrazów i rzeźb z kościołów, muzeów całego świata, a także kolekcji prywatnych. Komentarze i cytaty pokazują znaczenie zwykłych aniołów stróżów, a także archaniołów, takich jak Michał czy Gabriel. Poznajemy funkcję i zadania przypisane każdemu z bytów niebieskich, ich rolę w naszym codziennym życiu. Osobny rozdział poświęcony jest też „aniołom z innych stron świata”, w tym tradycji pozachrześcijańskiej (buddyjskie dewy, hinduistyczne dewi).

„Patrząc na historię wiary w anioły, bez trudu można pojąć, jak dalece nasze wyobrażenia o nich zostały ukształtowane nie tylko przez opisujące je święte teksty, zwłaszcza Biblię, lecz także dzięki pracom wielkich artystów. (…). Artyści nadają tym bytom fizyczną formę, która pozwala im funkcjonować w świecie materialnym”.

„Nie wiadomo dokładnie, gdzie mieszkają anioły – w powietrzu, bezkresie czy na planetach. Bóg nie chciał widocznie, byśmy to wiedzieli.” (Wolter)

„Anioły to obdarzone inteligencją odbicia światłości, owego pierwotnego światła, które było na początku wszystkiego.” (św. Jan z Damaszku)

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2010
Oprawa: 
twarda
Liczba stron: 
192
Wymiary: 
285x360mm
Waga: 
2.19 kg
ISBN: 
978-83-213-4655-7
129,00 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w dniu jutrzejszym
Darmowa dostawa
Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom mnie o dostępności

Pocztex0 zł
paczkomaty InPost0 zł
sklepy Żabka0 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy