Alkoholizm wśród młodzieży | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Alkoholizm wśród młodzieży / Outlet

Alkoholizm wśród młodzieży

Kompendium wiedzy dla pedagogów i pracowników socjalnych
książka
Marek Banach, Ireneusz Kowalewski

Nota o książce

Problemy i kwestie społeczne w pracy socjalnej to szeroko rozumiana problematyka, obejmująca cały szereg zjawisk i niepożądanych społecznie form funkcjonowania jednostki, grupy czy całych społeczeństw. Problemy te, z uwagi na swoje znaczenie dla obrazu funkcjonowania pomocy społecznej i realizacji działań z zakresu pracy socjalnej, zostaną po części przedstawione w publikacji. Z konieczności będzie to tylko spojrzenie na kwestie związane ze spożywaniem alkoholu, z uwagi na ich szczególne znaczenie dla funkcjonowania jednostki i rodziny, czyli podstawowych beneficjentów pomocy społecznej. Obecnie największym spośród wymienionych zagrożeń jest to, związane z piciem alkoholu przez dzieci i młodzież.

Wyniki różnego rodzaju badań pokazują jak bardzo alkohol zagościł w naszym życiu społecznym. Sięgają po niego coraz młodsze dzieci. Wzrasta liczba młodych ludzi sięgających po alkohol. Coraz więcej i coraz młodsze osoby podejmują przedwcześnie współżycie seksualne. Z badań nad tym zjawiskiem wynika, że wśród młodych ludzi występuje korelacja między piciem alkoholu a podjęciem decyzji o przedwczesnym rozpoczęciu współżycia seksualnego. Niesie to ze sobą wiele zagrożeń dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Wiąże się też z prawdopodobieństwem poczęcia nowego życia. Picie alkoholu podczas ciąży jest przyczyną powstania u dzieci różnego rodzaju wad wrodzonych zwanych Alkoholowym Zespołem Płodu (FAS). Choć badania nad teratogennym wpływem alkoholu na płód na świecie trwają już od z górą czterdziestu lat, to w Polsce jest ono jeszcze mało znane.

Towar z kategorii Outlet
Tytuł może zawierać następujące uszkodzenia: uszkodzoną, porysowaną, pogiętą okładkę, zagięcia, zżółknięcia stron, itp. Towar z tej kategorii nie podlega wymianie na towar pełnowartościowy. Ilość egz. ograniczona.

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2014
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
156
Wymiary: 
160x230 mm
Waga: 
0.31 kg
ISBN: 
978-83-64028-63-2

Tytuły tych samych autorów

18,01 zł
taniej 10%
20,00 zł
cena det. za
egz.
najniższa cena z ostatnich 30 dni: 19,05 zł
Wysyłka w dniu jutrzejszym
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy