Aksjologia Lavelle’a | wydawnictwowam.pl
Deon.pl AMDG Katechizmy Darmowa dostawa
+48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-17.00
Aksjologia Lavelle’a

Aksjologia Lavelle’a

Wobec ponowoczesnego kryzysu wartości
książka
ks. Władysław Zuziak
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Nota o książce

Aksjologia Louisa Lavelle’a… prezentuje poglądy nieznanego w Polsce wybitnego filozofa francuskiego, ale jest równocześnie pretekstem do dyskusji nad światopoglądem naukowym, obecnością metafizyki w nauce, różnymi rodzajami racjonalności, paradygmatami poznawczymi i hierarchiami wartości, na których się one opierają. Przez pryzmat poglądów jednego z twórców "filozofii ducha", a równocześnie prekursora współczesnego egzystencjalizmu, ukazane zostają alternatywne rozwiązania dla niektórych problemów współczesnej filozofii postmodernistycznej.
Autor

Monografia […] należy do pewnego typu szczególnie interesujących i obiecujących przedsięwzięć badawczych, w których pewną konkretną koncepcję filozoficzną […] umieszcza się w pewnym kontekście problemowym, aby stwierdzić, czy i w jakim zakresie koncepcja ta zachowuje swoje walory, a zwłaszcza, czy tworzące ją twierdzenia zachowują swoją wartość. W przypadku wspomnianej monografii koncepcją "poddawaną próbie" jest aksjologia L. Lavelle’a, a kontekstem, w którym zostaje ona umieszczona, ma być "perspektywa ponowoczesna" i "kryzys wartości".
Monografia jest zapisem rzetelnego namysłu teoretycznego nad koncepcją wybitnego współczesnego filozofa francuskiego, wartą przypomnienia właśnie w czasach niepokojącego "kryzysu wartości".
Prof. dr hab. Adam Węgrzecki

Dyskusja prowadzona nad przydatnością rozwiązań i propozycji Lavelle’a do przezwyciężenia kryzysu filozofii i kultury, diagnozowanego [...] w twórczości takich wybitnych filozofów współczesnych, jak Heidegger, Sartre, Foucault czy Rorty zaprosi z pewnością czytelnika polskiego do intensywnych własnych przemyśleń nad najważniejszymi filozoficznymi problemami współczesności - co może wnieść ożywczy ferment do polskiej debaty filozoficznej.
Prof. UW dr hab. Jack Migasiński

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2012
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
356
Wymiary: 
156x232 mm
Waga: 
0.56 kg
ISBN: 
978-83-7767-102-3
Seria wydawnicza: 
Myśl Filozoficzna
39,00 zł
cena det. za
egz.
Wysyłka w poniedziałek
Darmowa dostawa od 99 zł
Produkt dostępny w magazynie
powyżej 99 złod 0 zł
Pocztex10.50 zł
paczkomaty InPost10.50 zł
sklepy Żabka10.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
prezenty
mando
outlet
obrazy