Aksjologia Lavelle’a | wydawnictwowam.pl
Deon.pl Darmowa dostawa już od 0 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00
Aksjologia Lavelle’a

Aksjologia Lavelle’a

Wobec ponowoczesnego kryzysu wartości
książka
ks. Władysław Zuziak
wydawca: 
Wydawnictwo WAM

Nota o książce

Aksjologia Louisa Lavelle’a… prezentuje poglądy nieznanego w Polsce wybitnego filozofa francuskiego, ale jest równocześnie pretekstem do dyskusji nad światopoglądem naukowym, obecnością metafizyki w nauce, różnymi rodzajami racjonalności, paradygmatami poznawczymi i hierarchiami wartości, na których się one opierają. Przez pryzmat poglądów jednego z twórców "filozofii ducha", a równocześnie prekursora współczesnego egzystencjalizmu, ukazane zostają alternatywne rozwiązania dla niektórych problemów współczesnej filozofii postmodernistycznej.
Autor

Monografia […] należy do pewnego typu szczególnie interesujących i obiecujących przedsięwzięć badawczych, w których pewną konkretną koncepcję filozoficzną […] umieszcza się w pewnym kontekście problemowym, aby stwierdzić, czy i w jakim zakresie koncepcja ta zachowuje swoje walory, a zwłaszcza, czy tworzące ją twierdzenia zachowują swoją wartość. W przypadku wspomnianej monografii koncepcją "poddawaną próbie" jest aksjologia L. Lavelle’a, a kontekstem, w którym zostaje ona umieszczona, ma być "perspektywa ponowoczesna" i "kryzys wartości".
Monografia jest zapisem rzetelnego namysłu teoretycznego nad koncepcją wybitnego współczesnego filozofa francuskiego, wartą przypomnienia właśnie w czasach niepokojącego "kryzysu wartości".
Prof. dr hab. Adam Węgrzecki

Dyskusja prowadzona nad przydatnością rozwiązań i propozycji Lavelle’a do przezwyciężenia kryzysu filozofii i kultury, diagnozowanego [...] w twórczości takich wybitnych filozofów współczesnych, jak Heidegger, Sartre, Foucault czy Rorty zaprosi z pewnością czytelnika polskiego do intensywnych własnych przemyśleń nad najważniejszymi filozoficznymi problemami współczesności - co może wnieść ożywczy ferment do polskiej debaty filozoficznej.
Prof. UW dr hab. Jack Migasiński

Szczegółowe dane

Wydanie: 
pierwsze
Rok wydania: 
2012
Oprawa: 
miękka
Liczba stron: 
356
Wymiary: 
156x232 mm
Waga: 
0.56 kg
ISBN: 
978-83-7767-102-3
Seria wydawnicza: 
Myśl Filozoficzna
Autor
ks. Władysław Zuziak

Tytuły tych samych autorów

19,50 zł
taniej 50%
39,00 zł
cena det. za
egz.
Darmowa dostawa od 0 zł
Produkt dostępny w magazynie
Koszty dostawy
Poczta Polska, list ekonomiczny0 zł
powyżej 75 złod 0 zł
Pocztex Kurier 48od 8.50 zł
paczkomaty InPost9.50 zł
stacje ORLEN8.50 zł
kioski RUCH8.50 zł
sklepy Żabka8.50 zł
kurier FedEx14.90 zł
wyślij jako prezent14.90 zł
odbiór osobisty0 zł
pliki do pobrania0 zł
dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl