Deon.pl Darmowa dostawa już od 50 zł
Zadzwoń +48 12 629 32 60 Pn-Pt 8.00-18.00

Wydawnictwo

Wydawnictwo WAM jest najstarszym wydawnictwem katolickim w Polsce. Zostało założone w 1872 roku przez ks. Stanisława Stojałowskiego.

Jezuici, zgodnie z naczelnym hasłem św. Ignacego Loyoli - adiuvare animas - pomagać duszom, pragnęli docierać ze swymi wydawnictwami do szerokich rzesz czytelników w kraju i poza jego granicami. Już ponad sto lat temu jezuici krakowscy, oprócz sprzedaży za pośrednictwem księgarzy, prowadzili własną ekspedycję książek. Ponadto obok furty klasztornej był pokój z napisem: Expeditio apostolica (Wysyłka apostolska). Urzędujący w nim brat zakonny sprzedawał przez okienko druki Wydawnictwa Apostolstwa Modlitwy.

Mimo różnych trudności Wydawnictwo stale się rozwijało. W latach 1980-1990 nastąpił zasadniczy wzrost liczby drukowanych tytułów, wysokości nakładów i sprzedawanych egzemplarzy. Rozbudowano dział handlowy obsługujący księgarnie, hurtownie oraz klientów indywidualnych. Liczba klientów indywidualnych pragnących nabywać książki drogą wysyłkową rosła z roku na rok. Zaobserwowano, że klienci indywidualni wymagają szczególnej troski, a nierzadko pomocy w wyborze odpowiedniego tytułu. Dlatego w 1998 roku wydzielono z działu handlowego sprzedaż wysyłkową. W nawiązaniu do pierwotnej nazwy powstała Księgarnia Wysyłkowa WAM. Rozwój internetu umożliwił otwarcie w 1999 roku księgarni internetowej. Jednoosobowy zespół księgarni rozrósł się z czasem do pięciu osób i od 2009 roku mieści się w Centrum Medialnym Wydawnictwa WAM. W 2010 roku został zainstalowany nowoczesny sklep internetowy. Czytelnik znajdzie w nim m.in. tytuły z dziedziny teologii, filozofii, psychologii, pedagogiki, historii, literatury pięknej, a także modlitewniki, podręczniki do katechezy, filmy edukacyjne, książki i audiobooki dla dzieci, poradniki kulinarne i czasopisma.

Dzięki Bogu, oddanej pracy wielu ludzi oraz życzliwości i modlitwie naszych zaprzyjaźnionych, wiernych czytelników Księgarnia Wysyłkowa WAM dynamicznie się rozwija. Załoga księgarni, składająca się obecnie z ludzi świeckich, jak i nowoczesne środki komunikacji nie zmieniły głównego celu. Przewodnim hasłem księgarni jest nadal: adiuvare animas.

dacierade.pl
jaksiemodlic.pl
jaksiespowiadac.pl
swiecinapomoc.pl